Hallitus

Inkubio ry:n istuva hallitus ja lyhyt tehtäväkuvaus kultakin on esiteltynä alla. Koko hallitukseen saat yhteyden sähköpostilla osoitteesta hallitus@inkubio.fi. Hallitusvirkakohtaiset sähköpostit lukevat kyseisten hallitusvirkojen alla.

Killan jäsenille suunnatuissa mainoksissa ota mieluiten yhteys tiedotusmestariin osoitteessa tiedotus@inkubio.fi. Huomaa, että viesteihin ei suuren määrän vuoksi välttämättä vastata, mutta ne luetaan ja ilmoitetaan eteenpäin asianmukaisesti.

Hallituksen kokoukset ovat avoimia ja niihin voi kuka tahansa jäsenistä tulla mielenkiinnosta yhdistystoimintaa kohtaan seuraamaan päätöksiä tai esittämään omia mielipiteitään. Paikka ja aika ilmoitetaan sivustolla. Tervetuloa!

 

Puheenjohtaja
Ilmari Lehtinen
puheenjohtaja@inkubio.fi
Varapuheenjohtaja
Emil Sievinen
emil.sievinen@aalto.fi
Sihteeri
Susanna Savander
sihteeri@inkubio.fi
Rahastonhoitaja
Samu Rotko
rahastonhoitaja@inkubio.fi
Tiedotusmestari
Iida Lähdekorpi
tiedotus@inkubio.fi
Opintomestari
Santeri Ruuskanen
opinto@inkubio.fi
Sisä- ja ulkomestari
Akseli Oinaanoja
ulkosuhteet@inkubio.fi
Fuksikapteeni
Essi Miettinen
fuksikapteeni@inkubio.fi
Isäntä
Heidi Heliölä
tapahtumat@inkubio.fi
Isäntä
Veera Repka
tapahtumat@inkubio.fi
Yrityssuhdemestari
Pauli Mankinen
yrityssuhteet@inkubio.fi