Toimihenkilöt

Killan toimihenkilöt toimivat vapaaehtoisina killan hyväksi, ja heidän toimenkuviinsa voi kuulua mitä vain kiltahuoneen namukaapin täyttämisestä aina edunvalvontaan ja sitsien järjestämiseen.

Apoptoosi XVIII Toimikunta
Apoptoositirehtööri Susan Rämä
Apoptoositirehtööri Reetta Kälvälä
Apoptoositoimihenkilö Kaisa Kärkkäinen
Apoptoositoimihenkilö Ida Parkkinen
Apoptoositoimihenkilö Elias Mäntykoski
Apoptoositoimihenkilö Anna Peltola
Apoptoositoimihenkilö Jenny-Rosa Mattila
Apoptoositoimihenkilö Veera Repka
Apoptoositoimihenkilö Samu Rotko
Apoptoositoimihenkilö Roosa Aalto
Apoptoositoimihenkilö Lukas Björklund
Apoptoositoimihenkilö Maria Ushakova

Fuksitoimikunta, puheenjohtaja Samu Rotko
Isovastaava Henrietta Hietala
Kansainvälisyysvastaava Daria Liutina

Historiatoimikunta, puheenjohtajat Tuomas Poutanen, Joonas Palosuo ja Markus Toivonen
Historioitsija Rasmus Ruohola
Historioitsija Vilma Kahri
Historioitsija Topi Hämäläinen
Historioitsija Oula Siljamo
Historioitsija Nuutti Sten
Historioitsija Petra Ekroos
Historioitsija Matias Ikola
Historioitsija Juuso Ikola
Historioitsija Paavo Hietala
Historioitsija Henna Kotilainen
Historioitsija Antti Huttunen
Historioitsija Silva Robbins
Historioitsija Susanna Savander
Historioitsija Yrjö Koski

Jatkuvuustoimikunta, puheenjohtaja Joni Tarkiainen
Jatkuvuustoimihenkilö Kaisa Kärkkäinen
Jatkuvuustoimihenkilö Petra Ekroos
Jatkuvuustoimihenkilö Paavo Hietala
Jatkuvuustoimihenkilö Vili Ripatti
Jatkuvuustoimihenkilö Emil Sievinen
Jatkuvuustoimihenkilö Joel Arantola
Jatkuvuustoimihenkilö Yrjö Koski
Jatkuvuustoimihenkilö Salomo Lassfolk
Jatkuvuustoimihenkilö Topi Hämäläinen
Jatkuvuustoimihenkilö Markus Toivonen
Jatkuvuustoimihenkilö Tuomas Poutanen
Jatkuvuustoimihenkilö Ali Salloum

Kansainvälisyystoimikunta, puheenjohtaja Daria Liutina
Kansainvälisyystoimihenkilö Noora Metsäranta
Kansainvälisyystoimihenkilö Aaro Kuusinen
Kansainvälisyystoimihenkilö Emil Huttunen
Kansainvälisyystoimihenkilö Susan Rämä
Kansainvälisyystoimihenkilö Esa Elo
Kansainvälisyystoimihenkilö Noora Kainulainen
Kansainvälisyystoimihenkilö Lauri Krapf
Kansainvälisyystoimihenkilö Sini Hirvonen
Kansainvälisyystoimihenkilö Anni Niskanen
Kansainvälisyystoimihenkilö Anni Penttilä
Kansainvälisyystoimihenkilö Atte Jaakkola
Kansainvälisyystoimihenkilö Matias Ikola
Kansainvälisyystoimihenkilö Rebekka Huotari

Laulukirjatoimikunta, puheenjohtaja Ida Parkkinen
Laulukirjatoimihenkilö Vanilja Hyppönen
Laulukirjatoimihenkilö Rasmus Ruohola
Laulukirjatoimihenkilö Susanna Savander
Laulukirjatoimihenkilö Antti Huttunen
Laulukirjatoimihenkilö Topi Hämäläinen
Laulukirjatoimihenkilö Saara Sippola
Laulukirjatoimihenkilö Joonas Palosuo
Laulukirjatoimihenkilö Henna Kotilainen
Laulukirjatoimihenkilö Anna Peltola
Laulukirjatoimihenkilö Essi Miettinen
Laulukirjatoimihenkilö Heidi Riihilahti
Laulukirjatoimihenkilö Rasmus Pekkarinen

Opintotoimikunta, puheenjohtaja Heidi Riihilahti
Opintotoimihenkilö Linnea Loimu
Opintotoimihenkilö Saara Sippola
Opintotoimihenkilö Alisa Hakola
Opintotoimihenkilö Aino Kuus
Opintotoimihenkilö Tiia Aaltonen
Opintotoimihenkilö Joona Repo
Opintotoimihenkilö Otto Lönnroth
Opintotoimihenkilö Susanna Savander
Opintotoimihenkilö Olivia Jaakkola
Opintotoimihenkilö Reetta Kälvälä
Opintotoimihenkilö Amanda Aarnio
Opintotoimihenkilö Nea Kreivi
Opintotoimihenkilö Anna Peltola
Opintotoimihenkilö Emilia Robertson
LifeTech-toimihenkilö Antti Huttunen
LifeTech-toimihenkilö Topi Hämäläinen
LifeTech-toimihenkilö Viivi Kivinen
LifeTech-toimihenkilö Anni Heinolainen
LifeTech-toimihenkilö Amanda Aarnio
LifeTech-toimihenkilö Reetta Kälvälä
LifeTech-toimihenkilö Sofia Ojasalo
LifeTech-toimihenkilö Joona Repo
LifeTech-toimihenkilö Joonas Laitinen
LifeTech-toimihenkilö Markus Henttonen

Sisä- ja ulkotoimikunta, puheenjohtaja Tuomas Laiho
Häirintäyhdyshenkilö Veera Tarkiainen
Häirintäyhdyshenkilö Anniina Harju
Häirintäyhdyshenkilö Susan Rämä
Häirintäyhdyshenkilö Reetta Kälvälä
Häirintäyhdyshenkilö Netta Ollikka
Häirintäyhdyshenkilö Veera Ojantakanen
Häirintäyhdyshenkilö Aino Kenttämies
Häirintäyhdyshenkilö Asmae el Issaoui
Häirintäyhdyshenkilö Emilia Kareinen
Tumatoimari Antti Huttunen
Tumatoimari Nea Kreivi
Tumatoimari Akseli Pullinen
Tumatoimari Joosua Salmi
Tumatoimari Anniina Harju
Herkkupeppu Maria Ushakova
Herkkupeppu Aate Ruskeepää
Liikuntavastaava Andrey Melnyk
Liikuntavastaava Aleksi Wahlman
Liikuntatoimari Siiri Toivola
Liikuntatoimari Iida Haukilahti
Liikuntatoimari Tuomas Saikkonen
Liikuntatoimari Matias Ylitolva
Liikuntatoimari Aarne Leisma
Liikuntatoimari Liisa Puolakka
Liikuntatoimari Lise Wende
Rekotirehtööri Netta Ollikka
Rekotirehtööri Essi Miettinen
Rekotirehtööri Iida Lähdekorpi
Rekotirehtööri Heidi Heliölä
Rekotoimari Jesse Viljanen
Rekotoimari Santtu Lauronen
Rekotoimari Victoria Lindgren
Rekotoimari Anniina Harju
Rekotoimari Teemu Taivainen
Rekotoimari Nea Kreivi
Rekotoimari Elias Mäntykoski
Rekotoimari Essi tallgren
Rekotoimari Maria Ushakova
Rekotoimari Elsa Kattainen
Rekotoimari Aaro Kuusinen
Rekotoimari Pauli Wickman
Rekotoimari Aarne Leisma
Rekotoimari Tuulia Niittuinperä
Rekotoimari Neela Nikkonen
Rekotoimari Jere Liimatta
Rekotoimari Patrik Luoma
Retkimestari Iida Hakulinen
Retkitoimari Santtu Lauronen
Retkitoimari Rosa Peltola
Retkitoimari Emmi Helminen
Retkitoimari Eveliina Regina
Retkitoimari Kaius Karvo
Retkitoimari Pauli Wickman
Retkitoimari Katri Aalto-Setälä
Retkitoimari Valtter Reims
Retkitoimari Andrey Melnyk
Retkitoimari Samu Rotko
Retkitoimari Rosanna Manninen
Retkitoimari Tuomas Kukkonen
Retkitoimari Aleksi Wahlman
Retkitoimari Jenny-Rosa Mattila
Retkitoimari Heidi Riihilahti
Retkitoimari Klaus Hakulinen
Retkitoimari Aino Kuusi
BioLAN Max Müller
BioLAN Emil Sievinen
BioLAN Vili Ripatti
Kulttuurimestari Antti Huttunen
Kulttuuritoimari Anni Niskanen
Kulttuuritoimari Eevi Rimmi
Kulttuuritoimari Iiris Ihalainen
Kulttuuritoimari Noora Metsäranta
Kulttuuritoimari Pirta Salojärvi
Kulttuuritoimari Anna Kuusela
Pelimies Antti Huttunen
Pelimies Tommi Malmelin
Pelimies Eevi Rimmi
Pelimies Anni Niskanen
Pelimies Klaus Hakulinen
Ulkotoimari Akseli Oinaanoja
Ulkotoimari Rasmus Siljander
Keppanatoimari Petra Pienimäki
Keppanatoimari Kaius Karvo
Excursiomestari Valtter Reims

Tapahtumatoimikunta, puheenjohtajat Alisa Leskinen ja Veera Saarenheimo
Rattohenkilö Emmi Suikkanen
Rattohenkilö Iiris Mikkonen
Rattohenkilö Daniel Hautala
Rattohenkilö Alma Nevala
Rattohenkilö Emma Lehtinen
Rattohenkilö Aapeli Huhtinen
Rattohenkilö Laura Korhonen
Rattohenkilö Matias Ikola
Rattohenkilö Paju Haulos
Rattohenkilö Hodan Ali
Rattohenkilö Vilma Eskelinen
Rattohenkilö Sini Kanerva
Rattohenkilö Pauliina Spolander
Lukkarivastaava Pauli Mankinen
Lukkari Santtu Lauronen
Lukkari Elias Mäntykoski
Lukkari Julius Lehtonen
Lukkari Susan Rämä
Lukkari Oula Siljamo
Lukkari Milja Harju
Lukkari Tuomas Poutanen
Lukkari Aaro Kuusinen
Lukkari Reetta Kälvälä
Lukkari Esa Elo
Lukkari Ida Parkkinen
Lukkari Ilmari Ayres
Lukkari Lotta Partanen
Lukkari Tuomas Rajala
Lukkari Akseli Pullinen
Lukkari Essi Miettinen
Lukkari Iiris Ihalainen
Lukkari Valo Hallman
Lukkari Salomo Lassfolk
Tanssivastaava Silva Robbins
Tanssivastaava Kaisa Kärkkäinen
Tanssija Rosa Peltola

Tanssija Victoria Lindgren
Tanssija Anniina Harju
Tanssija Nea Kreivi
Tanssija Maria Ushakova
Tanssija Alisa Hakola
Tanssija Anna Peltola
Tanssija Elina Kangasmaa
Tanssija Veera Ojantakanen
Tanssija Moritz Skogster
Tanssija Susanna Savander
Tanssija Sanni Tähtinen
Tanssija Aino Kuusi
Tanssija Roosa Aalto
Wappuvastaava Siiri Hytönen
Wapputoimihenkilö Eeli Friman
Wapputoimihenkilö Sylviä Syvänen
Wapputoimihenkilö Veera Tarkiainen
Wapputoimihenkilö Eveliina Regina
Wapputoimihenkilö Ana Gheorghiu
Wappuinnovaatiosuunnittelija Julius Lehtonen
Wapputoimihenkilö Laura Toivanen
Wapputoimihenkilö Saara Vainio
Wapputoimihenkilö Katri Aalto-Setälä
Wappunarri Laura Lumijärvi
Wapputoimihenkilö Riina Pöllänen
Wapputoimihenkilö Rosa Phan
Wapputoimihenkilö Salli Hannulla
Wapputoimihenkilö Miisa Metsä
Wapputoimihenkilö Suvi Kallio
Simavastaava Julius Lehtonen
Panija Ana Gheorghiu
Panopoika Elias Mäntykoski
Panija Kaius Karvo
Panija Esa Elo
Panija Ilmari Ayres
Panija Heidi Heliölä
Panija Moritz Skogster
Panija Eemeli Luostarinen
Panija Otso Häkkänen
Panija Essi Miettinen
Lounaslottovastaava Petra Pienimäki
N-puheenjohtaja Ida Parkkinen
N Tuomas Poutanen
N Otto Lönnroth
N Joonas Palosuo
N Markus Toivonen
N Vili Ripatti
N Emil Sievinen
W Kaisa Kärkkäinen
N Akseli Oinaanoja
N Rasmus Siljander
N Ilmari Lehtinen
N Max Müller
N Emil Huttunen
N Veera Repka

Tiedotustoimikunta, puheenjohtaja Jenny-Rosa Mattila
Päätoimittaja Anna Peltola
Päätoimittaja Jenny-Rosa Mattila
TikTok-vastaava Rosa Peltola
TikTok-vastaava Emmi Helminen
Sometoimari Aino Kuusi
Tiedotustoimari Aaro Kuusinen
Valokuvaaja Elsa Kattainen
Valokuvaaja Robin Rantala
Valokuvaaja Joona Repo
Varavalokuvaaja Anni Penttilä
Valokuvaaja Salomo Lassfolk
Valokuvaaja Niilo Heinonen
Astrologi Pinja Tiainen
Astrologi Iiris Ihalainen
Astrologi Anni Penttilä
Toimittaja Emmi Suikkanen
Toimittaja Anni Niskanen
Toimittajataittaja Antti Huttunen
Toimittaja Oula Siljamo
Toimittaja Stella Levander
Graafikko Stella Levander
S’napsin testaaja Saara Sippola
Toimittaja Mikael Gustafsson
Toimittaja Emilia Robertson
Toimittaja Aino Kuusi
Toimittaja Liisa Puolakka
Toimittaja Noora Metsäranta
Toimittaja Joonatan Kumpulainen
Toimittaja Lise Wende
Toimittaja Viivi Kivinen
Toimittaja Olivia jaakkola
Toimittaja Tiia Aaltonen
Taittaja Karoliina Lehtinen
Toimittaja Henna Kotilainen
Taittaja Henna Kotilainen
Toimittaja Linnea Loimu
Ulkomaankirjeenvaihtaja Linnea Loimu
Ruokakriitikko Aleksi Wahlman
Ulkomaankirjeenvaihtaja Karoliina Soini
Ulkomaankirjeenvaihtaja Ilmari Lehtinen
Spagujehu Oula Siljamo
Spagutoimari Antti Huttunen
Spagutoimari Ilmari Ayres
Spagutoimari Emil Fihlman